Úspěchy z celostátních kol soutěží 2024

29. 6. 2024

Tomáš Vik obsadil 4. místo na SOČ a 5. místo obsadil Petr Švestka v Soutěži v programování.

Nějak se nám ty úspěchy z celostátních kol soutěží množí

Středoškolská odborná činnost - 4. místo

Tomáš Vik obsadil na celostátním kole Středoškolské odborné činnosti v oboru 18 - Informatika celkové 4. místo. Letos se uskutečnil už 46. ročník a SOČ je nejstarší a nejprestižnější projektová soutěž středoškoláků v ČR.

V podstatě by se dalo říci, že jsme v posledních letech zvyklí "na lepší", ale on tohoto umístění dosáhl s počítačovou hrou - a to zásadně mění pohled. Je to nejlepší umístění počítačové hry za minimálně posledních 10 let SOČky. Popravdě jsme byli úspěchem tak překvapeni, že ani nemáme fotky z letošního vyhlašování vítězů. Tomášovi posíláme velkou gratulaci a přejeme hodně štěstí v jeho dalším studiu v Praze na ČVUT FIT.

A proč píši, že jsme z posledních let zvyklí "na lepší"?

Výsledky studentů DELTA na SOČ

Soutěž v programování MŠMT - 5. místo

Petr Švestka ve 2. ročníku dokázal obsadit 5. místo v celostátním kole Soutěže v programování MŠMT. Takto vysoko se (už) ve 2. ročníku dokázal probojovat naposledy před deseti lety Josef Gajdůšek - a to byla soutěž rozdělena ještě na dvě kategorie, takže mezi těmi nejlepšími programátory byla menší konkurence.

Soutěž v programování MŠMT pokračovala letos 38. ročníkem. Její podoba doznává množství změn - v poslední době vynucených například nástupem AI. Stále se však drží a je to nejstarší a nejprestižnější soutěž v praktickém programování v České republice.

Velice nás těší i úspěchy dalších spolužáků Petra:

• 8. místo: Diego Alejandro Portillo Abad,
  • 12. místo: Michael Kolakovský,
  • 20. místo: Matouš Volf

A to ještě nesoutěžil další postoupivší z DELTY Matěj Neumann, který měl bohužel na stejný termín naplánovaný chirurgický zákrok před nástupem na Královskou univerzitu v Saudské Arábii, kam získal loni stipendium. Přejem brzké uzdravení a hodně štěstí ve studiu.

Do celostátního kola soutěže postoupilo nejvíc účastníků ze všech škol v České republice právě ze Střední školy informatiky a ekonomie DELTA, Pardubice.

Výsledková listina celostátního kola Soutěže v programování

...