Kroužek AI

V našem AI kroužku se studenti naučí základy umělé inteligence, strojového učení a hlubokého učení. Projdeme praktické ukázky a projekty, které demonstrují, jak AI využít v reálných situacích. Kroužek je zaměřený na získání povědomí o moderních technologiích a jejich aplikaci.

Kroužek AI

určeno pro: studenty DELTA ve 2. - 4. ročníku
termín: čtvrtek 16:30 - 18:30
roční poplatek: zdarma

AI kroužek je navržen pro studenty od druhého do čtvrtého ročníku, kteří mají základní znalosti programování a matematiky. Cílem je seznámit studenty s principy umělé inteligence, strojového učení a hlubokého učení. V rámci teoretických i praktických lekcí se studenti naučí, jak AI funguje, jaké jsou její základní aplikace a jak ji lze využít v různých oborech. Každá lekce obsahuje praktickou část, kde si studenti vyzkouší algoritmy a modely, jako jsou rozhodovací stromy, lineární regrese, neuronové sítě a další.

Kroužek klade důraz na pochopení toho, kdy a jak využít umělou inteligenci smysluplně a efektivně. Studenti budou pracovat s jazykem Python a oblíbenými knihovnami, jako jsou scikit-learn a PyTorch. Kromě základních principů se seznámí i s pokročilejšími technikami, jako je konvoluční neuronová síť, práce s daty nebo ladění hyperparametrů. Kroužek poskytuje pevný základ pro další rozvoj a porozumění moderním AI technologiím.

Tento kroužek je primárně určen pro středoškolské studenty, nicméně bude obsahovat vysokoškolskou matematiku, kterou však nebudeme vyžadovat jako předchozí znalost. Znalost základů matematiky a programování je ale důležitá pro lepší porozumění probírané látce. Pokud máte zájem o umělou inteligenci a chcete si rozšířit obzory, můžete se přihlásit, i když nemáte s těmito oblastmi zkušenosti – klíčová je vaše ochota učit se a zkoumat nové věci!

Kroužek probíhá v termínu: 3. 10. 2024 - 5. 12. 2024 (10 lekcí)

Termín úvodní schůzky:  3. 10. 2024 v místnosti 206

Lektor: Bc. Vladimír Votava, Tomáš Kubišta