Prvák si zajistil přijetí bez přijímaček na MatFyz

2. 5. 2024

Student 1. ročníku Vojtěch Beneda se umístil na 5.-6. místě v krajském kole matematické olympiády kategorie C. Jako úspěšný řešitel již nyní splnil kritéria pro přijetí na Matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy bez přijímacích zkoušek.

Aktivní a úspěšné mládí

Že se na Deltě výzev nebojíme, dokázal letos Vojtěch Beneda - student 1. A,  který se přihlásil do letošní Matematické olympiády. Prošel až do krajského kola, kde se mezi samými gymnazisty umístil na 5.-6. místě. Pár bodíků mu ještě uteklo za nedostatečné zdůvodnění správného výsledku jednoho z příkladů (vždyť je to přeci jasný!!! :-)).

I tak se stal úspěšným řešitelem, čímž si splnil podmínky pro přijetí bez přijímaček na Matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy již v 1. ročníku.

Matematická olympiáda je nejstarší a nejprestižnější matematická soutěž v ČR. Letos se koná její 73. ročník. V kategorii C soutěží studenti 1. a 2. ročníků středních škol.

Obdobným borcem je Petr Švestka z 2.B, který pro změnu ve 2. ročníku splnil kritéria pro přijetí bez přijímaček na Fakultu informačních technologií ČVUT FIT a to hned třikrát. (2 roky po sobě byl úspěšný řešitel krajského kola Soutěže v programování a letos se stal vítězem Korespondenčního semináře v programování FIKS.)