Představení Technécia - spolku pro podporu talentů
19. 9. 2024
Na DELTU se přijelo představit Technécium - spolek s tak trochu šílenými projekty.
Technécium - spolek pro podporu talentů
12.9.2024, Pardubice: Programováním se člověk náramně uživí. Můžete sekat informační systémy jak Baťa cvičky, webové projekty a když máte dobrý nápad a silnou vůli, tak na tom můžete i pohádkově zbohatnout.
Ale dá se s ním dělat i věda, třeba počítat tenzory napětí v kyčelních endoprotézách, modelovat předpovědi počasí, průchody povodní krajinou,...
Asi naprostá většina z vás je na DELTě kvůli tomu "běžnému" programování, ale začínají se objevovat i jedinci, které zajímá věda jako taková.
No a právě těm se přislo představit Technécium - spolek zabývající se tak trochu trhlými projekty. :-)
No řekněte, kdo by chtěl:
- pouštět balón do stratosféry,
- počítat si svůj vlastní raketový motor,
- sestrojit robotickou podmořskou ponorku nebo
- lítat po přírodě s mobilem a nahrávat zpěv strnadů?
Nóóó, tak třeba já. :-)
Že jste nikdy nic podobného nedělali? To ve vašem věku nikdo. Do experimentů se začínáte zapojovat postupně a postupně se učíte od starších kolegů. No a jednoho dne se kolem sebe rozhlédnete a zjistíte, že jste vlastně už nejstarší a že se ostatní učí od vás. Přesně tak funguje Technécium.
Mimo jiné Technécium spolupracuje s množstvím vysokých škol a vědeckých institucí. Kdo má zájem se na něco takového nezávazně přijít podívat přímo do Technécia, tak s chutí do toho. Sídlí na gymnáziu Mozartova: Mozartova 449 - hlavním vchodem a pak doprava. Jsou tam ve středu a čtvrtek 8:00-20:00. A předtím se domluvte s panem Alexandrem Prokopem: 774 143 458, prokop.alex@gmail.com.
Jinak 3.10. dorazí z Technécia k nám na školu ještě jednou, kvůli projektu "Monitorování nářečí strnadů" (tam se bude vyvíjet mobilní aplikace a pomocí AI detekovat partie z popěvků se společnými znaky a celé se to bude propojovat s mapou výskytu), takže kdo byste chtěl dorazit i kvůli něčemu jinému na individuální konzultaci, máte možnost i přímo na Deltě.