Petr Švestka a Ondřej Krejčí získali titul Mladý řemeslník 2024

21. 10. 2024

18. října 2024, Praha: Petr Švestka a Ondřej Krejčí byli vybráni jako nejlepší zástupci oboru Informační technologie do skupinky 25ti studentů a studentek středních odborných škol a učilišť ČR a získali titul Řemeslník roku 2024.

Petr Švestka

Petr Švestka je jedním z nejtalentovanějších studentů školy DELTA v oblasti teoretického programování a algoritmů. Již od základní školy je pravidelným finalistou celostátního kola Soutěže v programování MŠMT. Ve školním roce 2023/24 již skončil v republice na 4. místě a to soutěžil s o dva roky staršími studenty z celé republiky. Zvítězil v celostátním korespondenčním semináři v programování FIKS pořádaném Fakultou informačních technologií ČVUT v Praze, čímž již na konci 2. ročníku již potřetí splnil kritéria pro přijetí na tuto prestižní vysokou školu bez přijímacích zkoušek (v prvním i druhém ročníku je splnil postupem do celostátního kola Soutěže v programování).

Ondřej Krejčí

Ondřej Krejčí o prázdninách mezi 1. a 2. ročníkem naprogramoval oficiální systém CERMATu pro procvičování příkladů na přijímací zkoušky TAU (Trénuj a uč se). S tímto projektem postoupil do krajského kola soutěže AMAVET. Dále se okrajově podílel i na vývoji systému pro podávání přihlášek na střední školy DIPSY. Tak, jak je Petr neskutečně dobrý v teoretické informatice a řešení složitých algoritmů, tak je Ondra neskutečný praktik. Právě jeho práce měla ze všech nominovaných na titul jistě vliv na největší počet lidí. Jeho systém Tau zaznamenal do dnešního dne statisíce přístupů.

Oba pánové převzali ocenění Řemeslník roku v Brožíkově sále Staroměstské radnice z rukou emeritního předsedy Akademie věd ČR a  1. místopředsedy senátu prof. Ing. Jiřího Drahoše, DrSc., radního hl. m. Prahy pro oblast školství Mgr. et Mgr. Antonína Klecandy MBA a předsedy Sdružení soukromých škol Mgr. Vladimíra Koldera. Slavnostní akci každoročně pořádá Sdružení soukromých škol Čech, Moravy a Slezska.

Petr Švestka a Ondřej Krejčí - Mladý řemeslník 2024

Ondra s Petrem se připojili ke skupině jejich úspěšných spolužáků z předchozích let:

Mladý řemeslník 2024 - fotogalerie