FomeiTop 2024 - 4. místo z několika tisíc fotografií

26. 9. 2024

Letošní FOMEITOP si naši grafici pěkně užili. A Vítek Petržílek obsadil 4. místo v soutěži „Barevné léto s filmem HARMAN PHOENIX 200“. Do soutěže bylo přihlášeno několik tisíc fotografií.

Letošní FOMEITOP 2024 byl opět parádní

19. září 2024, Hradec Králové: FOMEITOP, to je svátek nejenom pro všechny aktivní grafiky, fotografy, filmaře ale hlavně pro naše studenty. Letošní FomeiTop jsme navštívili se třeťáky, ale objevili se i nadšenci ze čtvrtého ročníku. Nebylo možné si nechat ujít workshopy a předváděčky nové fotografické techniky firem Nikon, Canon, Fujifilm, Sony, Ecoflow, Eizo, Hasselblad, Olympus, Tamron a nově také firmy Sekonic. Kterýkoliv model fotoaparátu, jakýkoliv objektiv, vše bylo možno vyzkoušet a zafotit si.

Uvnitř budovy si mohl každý student prohlédnout nejmodernější velkoformátové tiskové stroje EPSON a zdarma si nechat vytisknout dva kusy velkoformátové fotografie a libovolný počet malých formátů na samoobslužných fotokioscích.

Společně jsme navštívili live workshop Honzy Nováka. Přímo na hlavní stage fotil modelku svícenou nejmodernějšími LED RGB světly. Povídali jsme si a diskutovali s předním českým fotografem Tomášem Třeštíkem, který vystudoval fotografii na pražské FAMU a v oblasti reklamní a portrétní fotografie patří mezi absolutní špičku. Pracuje pro přední české časopisy a největší reklamní agentury.

Asi největším vizuálním zážitkem byl pro nás odpolední blok s názvem „Fotografem ve zmrzlých světech“ fotografa Jana Hvízdala, cestovatele, průvodce a mushera částečně žijícího na Špicberkách. Obrazy polárních krajů plné fantazie a čisté krásy.

Vítek Petržílek - 4. místo v soutěži „Léto s Phoenixem 2024“

Netrpělivě jsme čekali také na vyhlášení soutěže „Léto s Phoenixem 2024“, kde jsme měli své želízko v ohni. Vítek Petržílek ze 4. ročníku celé léto fotografoval na klasický barevný film (materiál dodala firma FOMEI, díky moc). Z několika tisíců přihlášených snímků z celé republiky porota vybrala pět autorů. Vítek získal v soutěži 4. místo za snímek nazvaný „Krajina bez civilizace“. Na to, že se Vítek zaměřuje především na video a soutěže se účastnily i snímky uměleckých škol, dost dobrý.

Krajina bez civilizace

Vítek Petržílek - 4. místo ve fotografické soutěži

A ani tentokrát Štěstěna naše studenty neminula a při tradiční losovací soutěži v závěru dne vyhrál Jakub Halbrštát dalekohled FOMEI 8×42 LEADER za téměř 5 tisíc.

Fomei, děkujeme za pozvání! A těšíme se zase za rok na FOMEITOP 2025.

Richard Brun

učitel počítačové grafiky