3. místo na hackathonu Královéhradeckého kraje

21. 10. 2024

18. října 2024 Hradec Králové, Tobiáš Moravec, Tomáš Kalhous, Michal Vaniš a Diego Portillo skončili na 4. ročníku hackathonu Královéhradeckého kraje bronzoví.

4. ročník hackathonu

Účastníci programátorské soutěže Hackathon Královéhradeckého kraje soupeřili 17. října 2024 v prostorách Fakulty informatiky a managementu Univerzity Hradec Králové ve vytváření návrhu nejlepší aplikace nad otevřenými daty Královéhradeckého kraje nebo nad otevřenými daty z Národního katalogu otevřených dat týkajících se Královéhradeckého kraje. Tým SesbianLex z DELTY - Střední školy informatiky a ekonomie, s.r.o. v Pardubicích ve složení Matěj Tobiáš Moravec, Tomáš Kalhous, Michal Vaniš a Diego Alejandro Portillo Abad s návrhem aplikace pro vyhledávání akcí pro mladé lidi skončil letos třetí.

3. místo hackathon Královéhradeckého kraje

V hackathonu Královéhradeckého kraje se studentům DELTY daří dlouhodobě:

Za třetí místo si kluci odvezli 5 tisíc korun a spoustu věcných cen. Jeden z členů týmu Michal Vaniš navázal na vítězství v tomto hackathonu z loňského roku.

diplom

18 týmů programátorů ze 17 škol

Hackathonu se zúčastnilo 18 týmů z celkem 14 středních škol a třech vysokých škol, což dohromady znamenalo 61 soutěžících v programování. Spolupořadatelem soutěže byla Fakulta informatiky a managementu Univerzity Hradec Králové. Partnery soutěže byly společnosti Quadient Technologies Czech s.r.o., GIST Consulting, s.r.o. a Unicorn Systems a.s. Studentské softwarové projekty hodnotila osmičlenná odborná porota složená ze členů týmu Data KHK, národní koordinátorky otevřených dat, spolupořadatele a významných osobností v oblasti IT, od kterých vítězné týmy obdržely věcné ceny a finanční odměnu. Týmům byly po dobu trvání soutěže k dispozici konzultace s pěti zkušenými mentory. Záštitu nad touto studentskou soutěží udělili Bc. Pavel Bulíček – 1. náměstek hejtmana Královéhradeckého kraje, Prof. Ing. Mgr. Petra Marešová, Ph.D. – děkanka Fakulty informatiky a managementu Univerzity Hradec Králové a Ing. Martin Mesršmíd - ředitel Digitální a informační agentury.